Raport bieżący nr 9/2016
Data sporządzenia: 2016-11-01
Spółka: CYFROWE CENTRUM SERWISOWE S.A.
Temat: Otrzymanie decyzji Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie przez spółkę zależną.
Podstawa prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd spółki Cyfrowe Centrum Serwisowe S.A. (dalej zwanej "Emitentem") z siedzibą w Piasecznie informuje, że spółka zależna Emitenta – tj. Fresh Mobile Concepts sp. z o.o. (dalej zwana: „spółką zależną”) – otrzymała z kancelarii podatkowej, ustanowionej w sprawie pełnomocnikiem i reprezentującej spółkę zależną, informację o wpłynięciu do kancelarii decyzji Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie datowanej 11 października 2016 r., utrzymującej w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie z dnia 6 maja 2016 r.
Niniejszy raport ma związek z raportem bieżącym EBI 20/2016 z dnia 27 maja 2016 r. (tytuł raportu: Otrzymanie decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie przez spółkę zależną) i raportem bieżącym EBI 21/2016 z dnia 10 czerwca 2016 r. (tytuł raportu: Złożenie przez spółkę zależną odwołania od decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej).
Decyzją Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie datowaną 11 października 2016 r. utrzymano w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie z dnia 6 maja 2016 r., w której Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie określił nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do zwrotu na rachunek bankowy wskazany przez spółkę zależną za marzec 2013 r. – w kwocie 187.492,00 złotych oraz za kwiecień 2013 r. – w kwocie 173.551,00 złotych i w uzasadnieniu której Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie stwierdził zawyżenie podatku naliczonego o kwotę 352.504,60 złotych, twierdząc że faktury VAT otrzymane przez spółkę zależną od jednego z kontrahentów, potwierdzające dokonanie przez spółkę zależną zakupów towarów, nie mogą stanowić podstawy obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w nich wskazany.
Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w decyzji datowanej 11 października 2016 r. nie podzielił stanowiska spółki zależnej, wyrażonego w odwołaniu z dnia 10 czerwca 2016 r. W konsekwencji oznacza to, że w ocenie Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie, powołana wyżej kwota 352.504,60 złotych nie podlega zwrotowi spółce zależnej. Nadmieniamy, że zwrot powołanej kwoty nie został dokonany spółce zależnej przez Urząd Skarbowy.
Zarzuty ze strony Dyrektora Izby Skarbowej koncentrują się wokół nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych podmiotów innych niż spółka zależna na wcześniejszych etapach obrotu oraz rzekomym niedochowaniu należytej staranności przez spółkę zależną. Spółka zależna nie zgadza się ani z zarzutami skierowanymi wobec niej w decyzji Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie ani z oceną prawną dokonaną przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie.
Decyzja Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie jest ostateczna w administracyjnym toku instancji. Spółce zależnej przysługuje prawo do wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Spółka zależna planuje podjąć odpowiednie kroki prawne mające na celu wykazanie braku podstaw do przyjęcia niekorzystnych dla spółki zależnej ustaleń.
Podpisy osób reprezentujących spółkę:
01-11-2016 | Jerzy Zygmunt | prezes zarządu |
01-11-2016 | Robert Frączek | wiceprezes zarządu |