Solidny serwis
Wysoka jakosc
Dobre ceny
2016
Raport bieżący nr 21/2016 - Złożenie przez spółkę zależną odwołania od Decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej.

Spółka:

Cyfrowe Centrum Serwisowe S.A.

Numer:

21/2016

Data:

2016-06-10 22:42:14

Typy rynków:

NewConnect - Rynek Akcji GPW

Tytuł:

Złożenie przez spółkę zależną odwołania od Decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej.

Dane szczegółowe:

 

Zarząd spółki Cyfrowe Centrum Serwisowe S.A. („Emitent”) informuje, że w dniu 10 czerwca 2016 r. spółka zależna Emitenta – Fresh Mobile Concepts sp. z o.o. – złożyła odwołanie do Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie od decyzji wydanej przez Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie („UKS”), o której Emitent informował raportem bieżącym nr 20/2016 z dnia 27 maja 2016 r.
Na mocy powołanej decyzji UKS określił nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do zwrotu na rachunek bankowy wskazany przez spółkę zależną za marzec 2013 r. – w kwocie 187.492,00 złotych oraz za kwiecień 2013 r. – w kwocie 173.551,00 złotych oraz jednocześnie powołując się na art. 88 ust.3a pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od towarów i usług, stwierdził na niekorzyść powołanej spółki zależnej zawyżenie podatku naliczonego o kwotę 352.504,60 złotych, twierdząc że faktury VAT otrzymane przez powołaną spółkę zależną od jednego z kontrahentów, potwierdzające dokonanie przez spółkę zależną zakupów towarów, nie mogą stanowić podstawy obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w nich wskazany.
Po analizie przedmiotowej decyzji, powołana spółka zależna uznała, że zarzuty przedstawione przez UKS są niezasadne i w związku z tym złożyła odwołanie od decyzji.


Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt 4) Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu - Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect.

   

Osoby reprezentujące spółkę

  Jerzy Zygmunt - prezes zarządu
 

Robert Frączek - wiceprezes zarządu

 
Używamy cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej znajdziesz w Polityce Prywatności.